Strona korzysta z ciasteczek (cookies) do przechowywania bieżących ustawień. Nie gromadzi żadnych danych personalnych ani poufnych. Ustawienia ciasteczek mogą zmienić państwo w swojej przeglądarce internetowej.

Dom Pomocy Społecznej położony jest w Nakle nad Notecią przy ulicy Parkowej 8 w województwie kujawsko-pomorskim. Jest on jednostką organizacyjną powołaną przez Radę Powiatu w Nakle nad Notecią.

Dom prowadzony jest na podstawie zezwolenia WPS.VI.9013-Tmo/70/2005 wydanego przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego w dniu 17 stycznia 2005 roku.

 

Podstawowe informacje

Dom jest przeznaczony dla osób przewlekle somatycznie chorych.

Celem Domu jest zapewnienie całodobowej opieki oraz zaspokojenie niezbędnych potrzeb bytowych, opiekuńczych, wspomagających, religijnych i społecznych na poziomie obowiązującego standardu.

Dom przygotowany jest na przyjęcie 74 mieszkańców, posiada pokoje jedno i dwuosobowe. Każdy pokój ma oddzielną łazienkę i balkon.

Do dyspozycji pensjonariuszy przeznaczone są nowocześnie wyposażone gabinety fizykoterapii, hydroterapii i kinezyterapii oraz cztery sale dziennego pobytu.

Dom posiada własną kuchnię i stołówkę. Mieszkańcy mają możliwość indywidualnego korzystania z kuchenek i pralni znajdujących się na każdym piętrze.

Dom dysponuje jednym pokojem gościnnym.

Kadrę domu stanowią pracownicy z odpowiednimi kompetencjami w zakresie udzielania wsparcia i pomocy osobom przewlekle somatycznie chorym: psycholog, pielęgniarki, rehabilitanci, opiekunowie, instruktorzy terapii zajęciowej, pracownik socjalny, instruktor ds. kulturalno-oświatowych, dietetyk, kapelan. Mieszkańcy są objęci opieką lekarską i pielęgniarską.